Spotkanie z pszczelarzem w ramach projektu "Pszczoła w mieście"

08.04.uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu realizowanym w ramach projektu edukacyjnego "Pszczoła w mieście". Naszym gościem był pan Grzegorz Kotarski- członek Częstochowskiego Związku Pszczelarskiego. Pan Grzegorz przybliżył młodym słuchaczom tajemnice życia pszczół, historię pozyskiwania miodu i omówił wartości zdrowotne "złotego nektaru". Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi pszczelarze - założyli na siebie stroje ochronne i wspaniałe kapelusze. Zajrzeli do wnętrza ula, obserwowali żywe pszczoły i ich królową. Pan pszczelarz odpowiedział na prawie wszystkie trudne pytania. Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie, z wielką troską i uwagą ,będą obserwować w swoim najbliższym otoczeniu te latające "małe fabryki słodkości".